Anadolu Üniversitesi Aöf E-Kampüs Sistemi İçeriği

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi e-Kampüs içeriği hakkında bilmedikleriniz aşağıdaki videolarda toplandı.

Mobil uygulama ve özellikleri, e-Kampüste ders kaynaklarına erişim ve daha bir çok konuda size yardımcı olabilecek videoları bir araya getirdik.

[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PL0LnnLVbGj-rFJYRluxSZ1oPrRkeeL8P6&layout=gallery[/embedyt]

 

Elbirliği sistemi nedir?

Hazırlamış olduğumuz online ders çalışma platformu tamamen sizin gibi öğrencilerin katkıları ile oluşturulmuştur. Elbirliği ile oluşturulan sistemde herkez bir miktar katkıda bulunarak sistemin gelişmesini sağlar.Böylece puan toplayarak istediği derslere hiçbir ücret ödemeden sahip olur.

Bunu basitçe şöyle izah edebiliriz. Sistemde ders çalışırken, soru, konu özet, pratik bilgi vs. ile ilgili bir ekleme veya düzeltme talebinde bulunun. Talebiniz incelenip uygun bulunursa, hemen hanenize + puan yazılır ve ders çalıştıkça bu puanlarınız artır. Böylece bir sonraki dönemdeki derslerinizi bu dönem yapmış olduğunuz ders çalışmalarınızla ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca siz sisteme katkı sağladığınız gibi, hem ders çalışmış olursunuz, hem de başka öğrencilerin bu şekilde sisteme sağladığı katkılardan da faydalanabilirsiniz.

Genel puan kazanma yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz.

  1. Düzenli ders çalışarak, her çözdüğünüz soru, okuduğunuz slayt, pratik bilgi, doğru yanlış testleri, boşluk doldurma testleri size puan kazandırır.
  2. Sistemin geliştirilmesi için yaptığınız her öneri size ekstra puan kazandırır. Bunlar başlıca şöyle sıralanabilir:
  • Sorulara ve konulara açıklamalar ekleme
  • Video veya kavram haritaları gibi resimler ekleme
  • Sorulara çözüm önerileri ekleme
  • Soru ve konu anlatımları içindeki hataları bildirme

3. Yeni yapılan sınavların çıkmış sorularının sisteme eklenmesi (PDF dosya yükleme). Bir derse ait 2-3 farklı yıla ait sınavın, deneme sınavlarının vs. sisteme eklenerek katkısını sağlamak, tek başına size o derse ait tüm çalışma ortamlarını aktifleştirmek için yeterli olur.

4. Bunların hiçbirini yapamam diyenler için de çözümlerimiz var. Sisteme üyelik yaparak sistemi inceleyiniz.

 

Boşluk Doldurma Testleri

Şartları zorlamaya var mısın? Cevapları karşındayken bir soruyu çözmek bebek oyuncağı, bakalım cevabı göremeden doğruyu kendin yazabilecek misin?

 

Açıköğretim fakültelerinin 2018-2019 da hayata geçirmeyi planladığı açık uçlu soru sistemine uygun olarak hazırlandı.